Fan van F.C. Groningen
Nieuws

Dure nederlaag FC Groningen o19

Op de woensdagmiddag speelde FC Groningen o19 de inhaalwedstrijd op Sportpark Corpus den Hoorn tegen de jonge ”Superboeren’  van De Graafschap o19. Winst was noodzakelijk voor de mannen van trainer Sander van Gessel want de ploeg stond voor vandaag troosteloos onderaan op de ranglijst. De achterstand op de ploegen boven hun, Willem II o19 en SC Cambuur o19, was al opgelopen naar zeven punten. Met nog drie wedstrijden te gaan moest er dus gewonnen worden om degradatie te ontlopen. FC Groningen kreeg vandaag versterking van Elvis van der Laan, Yenio Holder en Jismerai Dillema en alle drie starten ze in de basis.

In de eerste helft leek het er niet op bij de FC want de gasten uit Doetinchem waren de bovenliggende partij en kregen best wat kansen. Doelman Casper Roelfsema had best een drukke middag want moest een aantal keer handelend optreden. Af en toe kwam de thuisploeg er best wel dreigend uit en ook zij kregen best wel mogelijkheden. In de 23ste minuut kwamen de gasten op voorsprong als Louka Vanderbruggen van een meter of achttien uithaalt en de bal keuring in de kruising plaats, 0-1.
FC Groningen had een keer pech in de afwerking want een schot van Yenio Holder raakte de lat. Zo bleef het bij rust 0-1.

FC Groningen ging er vanaf het begin van de tweede helft vol tegenaan en ging op zoek naar de gelijkmaker. In de 54ste minuut viel die en het was Jismera Dillema die daar verantwoordelijk voor was. Hij ronde aan mooie aanval doeltreffend af, 1-1.

FC Groningen bleef op zoek naar meer en kreeg daar een grote kans voor als er binnen de zestien een overtreding word begaan op Noël Vogel en scheidsrechter Bas Jansen kon niet anders dan de bal op de stip te leggen. Een ideaal moment om op voorsprong te komen. Yenio Holder mocht zich over de strafschop ontfermen maar hij liet de kans liggen want doelman Kaj Altenburg gokte de goede hoek en stopte de inzet.  

De thuisploeg liet zich niet ontmoedigen en bleven de aanval zoeken maar tot echt hele grote kansen kwam men niet. De Graafschap sloeg echter wel toe want in de 65ste minuut stond Vinicius Fabius Costa Zachman helemaal vrij en hij kon de 1-2 binnen schieten. Wat de thuisploeg daarna ook probeerde zoals met aanvallende wissels gescoord kon men niet meer. Aan de andere kant viel er nog wel een goal want in de 89ste minuut was het Timo Meijles nog de 1-3 kon maken.

Daar bleef het dan bij en leed FC Groningen een hele gevoelige nederlaag en nu komt degradatie wel heel dicht bij. Zaterdag aanstaande komt de ploeg die boven hun staat Willem II op bezoek in Groningen en bij een nederlaag is FC Groningen gedegradeerd.

 

FC Groningen: Casper Roelfsema, Luka Robben (Mats Hoorndijk), Elvis van der Laan, Björn Veldhuis, Raylion Wilkerson, Thomas van Noort (Natan Koekoek), Jahelille Hall, Jismerai Dillema, Yenio Holder (Ruben Bloem), Boet Swijghuisen Reigersberg (Splinter Klinkhamer), Noël Vogel (Tiemen Werksma)

De Graafschap: Kaj Altenburg, Mart Jansen, Boaz Barzuwa, Vinicius Fabius Costa Zachman, Thijmen van Aalst, Timo Meijles (Morris van Haaren), Louka Vanderbruggen (Isaac Owen Assad Campaore), Gijs Toebes (Silvio Terlouw), Musa Tanir (Sven Rutjes), Dinand van de Weert, Milan Brouwer (Tibbe Esselink)

Scheidsrechter: Bas Jansen
Gele kaart(en) FC Groningen: Elvis van der Laan

STAND:
1. PEC Zwolle                     11-22
2. FC Utrecht                     11-18
3. De Graafschap              11-18
4. FC Twente/Heracles    10-16
5. GA Eagles                       11-16
6. SC Cambuur                  10-13
7. Willem II                         11-13
8. FC Groningen                11-  6

Programma 9 mei:
FC Groningen – Willem II              13.00 UUR
De Graafschap – GA Eagles
FC Utrecht - FC Twente/Heracles
SC Cambuur – PEC Zwolle


Foto's bij Dure nederlaag FC Groningen o19