Fan van F.C. Groningen
Nieuws

Hidde Jurjus denkt aan een vertrek bij FC Groningen

Hidde Jurjus was al populair bij de aanhang van FC Groningen en dat lijkt alleen maar meer en meer te worden en de supporters van de Trots van het Noorden zouden hem graag behouden zien voor de club. Toch denkt de inmiddels 32 jarige goalie dat zijn toekomst ergens anders ligt.

Gisteren wist de doelman de nul te behouden tegen AZ en dat kwam mede door enkele prima reddingen van hem. Ook hoofdtrainer Dick Lukkien wil graag verder met de doelman maar blijkbaar technisch directeur Mo Allach nog niet. Jurjus zei zelf "Ik heb ook al gesprekken gehad met de directie, maar daaruit kreeg ik niet het gevoel dat ik volgende week een nieuwe aanbieding krijg. We hebben afgesproken om in een later stadium nog eens te praten, maar op dit moment denk ik dat mijn toekomst ergens anders ligt. Zeker weten doe ik dat niet. Het kan zomaar zijn dat ik over twee weken toch ineens een aanbieding krijg."

Jurjus is de tweede doelman na Etienne Vaessen, maar hij heeft het toch erg naar de zin bij Groningen. De keeper arriveerde in de zomer van 2023 en bereikte zijn eerste seizoen de promotie. De doelman heeft in totaal 44 wedstrijden gespeeld, waarin hij twintig keer de nul heeft weten te behouden. "Het is spijtig dat ik niet veel speel, maar er zijn andere elementen." Ik heb ontdekt dat ik het erg leuk vind om deel te nemen aan een teamproces. Daarnaast is dit een interessante groep spelers. Ik heb ook bij clubs gespeeld waar ik me ongelukkig voelde, in Duitsland bijvoorbeeld", zo blikt de doelman terug op zijn seizoen bij KFC Uerdingen.

Bij de achterban van FC Groningen kan Jurjus niet meer stuk. "Ze zongen: Hidde in Oranje! Het is vijftien jaar geleden dat zoiets voor mij gezongen werd. Ludiek en heel leuk", lacht de doelman voor de camera van RTV Noord. "Dat je weer een bal pakt en dat de mensen helemaal gek worden. Dat is het leukste aan voetbal."

Inmiddels is de doelman ook al bezig om voor te sorteren op een vertrek want hij heeft een huis gekocht in de buurt (Lichtenvoorde) waar hij vandaag komt.