Fan van F.C. Groningen
Nieuws

Eerherstel FC Groningen o21 tegen een heel sterk Feyenoord o21

FC Groningen o21 kon vanmiddag op Sportpark Corpus den Hoorn de kater die men had opgelopen in de halve finale van het bekertoernooi wegspelen maar dan moest er wel gewonnen worden van Feyenoord o21. Dat zou een zwaar karwei worden want de Rotterdammers zijn de kampioen van de najaarscompetitie. Vooral als je dan de opstelling van de Rotterdammers ziet. Die kwamen daar met o.a. Shiloh ’t Zand, Timo Zaal, Zepiqueno Redmond en Stephano Emmanuel Carrillo Calderón een aankoop van 2,5 miljoen euro, daar kan FC Groningen alleen van dromen. Bij FC Groningen ontbrak wegens een blessure Marco Speelman en mochten Sven Bouland en Nils Eggens maar één helft spelen omdat beide met de naweeën van een blessure kampen. Sven moet zelfs met het eerste mee naar Utrecht.

Toch zeggen namen niet altijd iets en dat was vanmiddag te zien want FC Groningen gaf prima partij en trok volle bak ten strijde en creëren in de zevende minuut de eerste kans als na een mooie aanval Samuel Dikoš alleen voor doelman Ismail Ka komt en schiet de bal tegen de doelman op. Een minuut of acht later krijgt de FC een hoekschop en die wordt keurig door een voor de keeper komende Robin Kelder binnengekopt, 1-0. Even daarna is het weer Samuel Dikoš die een goede schietkans krijgt maar hij knalt nu de bal voorlangs.

FC Groningen blijft daarna de wedstrijd controleren en de gasten uit Rotterdam komen nauwelijks in de buurt van de goal van Jasper Meijster. FC Groningen krijgt nog een paar goede mogelijkheden maar die worden gemist. In de 26ste minuut is het dan aan de andere kant Lugene Arnaud de bal in de korte hoek knalt en of Jasper Meijster daar vrijuit ging is maar de vraag, Het eerste schot op doel van Feyenoord zit er direct in. FC Groningen reageert supersnel want twee minuten later is het Mark Hoekstra die prima doorzet aan de rechterkant en twee tegenstanders zijn hielen laat zien en de bal terug legt op Alex Mortensen en die knalt de 2-1 binnen. Daar blijft het dan bij in de eerste helft.

Dan verwacht je een soort van stormloop van Feyenoord in de tweede helft maar niets was minder waar want de kansen waren voor de thuisploeg. Schoten van Alex Mortensen, Samuel Dikoš, Nils Eggens en Jens Schraven werden allemaal gepakt door de Rotterdamse goalie. Als Feyenoord al iets van een kans kreeg dan was dat door slordig uitverdedigen van de Groningse defensie maar verder konden de mannen van Pascal Bosschaart niet. FC Groningen scoort nog wel maar die wordt afgekeurd omdat Jens Schraven net buitenspel zou hebben gestaan. Toch komt er nog een goal en het is goaltjesdief Nils Eggens die in de extra tijd de 3-1 in de korte hoek binnen knalt en zo pakt FC Groningen o21 een geweldige overwinning, en een verdiende overwinning.

FC Groningen: Jasper Meijster, Joop Oosterhof, Robin Kelder, Sven Bouland (Nils Eggens), Jesper Mosselaar, Djurre Laansma, Roy Leicester, David van der Werff, Mark Hoekstra (Iiro Mendolin), Samuel Dikoš, Alex Mortensen (Jens Schraven)

Feyenoord: Ismail Ka, Lugene Arnaud, Jeyland Mitchell, Jan Plug, Jayden Candelaria, Timo Zaal (Délano van der Heijden), Divaio Bobson (Lars de Blok), Joey de Bie, Stephano Emmanuel Carrillo Calderón (Tobias van Elshout) , Zepiqueno Redmond (Emerson Emmanuel Pedro Vanga), Shiloh ’t Zand

Scheidsrechter:Jessey van Pinxteren 

Gele kaart(en) FC Groningen: Jesper Mosselaar, Jens Schraven, Roy Leicester

Gele kaart(en) Feyenoord: Zepiqueno Redmond, Joey de Bie, Timo Zaal, Divaio Bobson


UITSLAGEN:
FC Groningen – Feyenoord     3-1
PEC Zwolle – SC Cambuur     0-1
Vitesse – GA Eagles                0-2
ADO Den Haag – FC Twente/Heracles 3-3    

STAND:
1. SC Cambuur              9-24
2. GA Eagles                  8-14
3. FC Groningen            8-14
4. Feyenoord                  9-13
5. PEC Zwolle                9-12
6. FC Twente/Heracles   9-11
7. ADO Den Haag          9-  8
8. Vitesse                       9-  2


Foto's bij Eerherstel FC Groningen o21 tegen een heel sterk Feyenoord o21