
FC Groningen doelman Etienne Vaessen is dichtbij een WK ticket met Suriname. De goalie won gisteravond met Suriname met maar liefst 4-0 van El Salvador. Hiermee is de ploeg van bondscoach Stanley Menzo hard op weg om historie te schrijvan want nog nooit deed Suriname mee aan een WK voetbal. Met nog één duel te gaan staat de ploeg bovenaan.
In een uitverkocht Franklin Essed Stadion was Vaessen in het begin van de wedstrijd belangrijk met een prima redding en Suriname was de betere ploeg. Via oud FC Groningen speler Tjaronn Chery kwam de ploeg op 1-0 als hij een strafschop benut na een overtreding op Chery zelf. Hiermee scoorde Chery zijn eerste interlandgoal.
Na de pauze kwam Suriname pas echt in beweging. Richonell Margaret strafte een verdedigende vergissing bij El Salvador op een genadeloze manier. De aanvaller van Go Ahead Eagles maakte een sterke goal voor de 2-0 en was twee minuten later weer in de juiste positie om een voorzet van Ridgeciano Haps te scoren. De uiteindelijke score werd vastgesteld door invaller Dhoraso Moreo Klas, die profiteerde van de uitstekende voorbereiding van Jay-Roy Grot.
Dankzij de ruime zege verhoogt Suriname het puntentotaal naar negen uit vijf wedstrijden. Panama heeft eveneens negen punten, maar een minder doelsaldo (+2 tegenover +5). De groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK 2026, terwijl de nummer twee nog een kans krijgt via de intercontinentale play-offs. Suriname sluit de groepsfase af met een uitwedstrijd tegen Guatemala. Bij winst is de kans op directe plaatsing groot, maar dan moet het doelsaldo wel in Surinames voordeel blijven. De Natio hoopt zich voor het eerst in de geschiedenis te kwalificeren voor een WK.
"In het begin vroegen de mensen zich af of het wel goed kwam met de diaspora-spelers (gemigreerde Surinamers, red.)", memoreert Vaessen in gesprek met het Algemeen Dagblad. "En er zijn altijd hoge verwachtingen. Als wij het WK halen, verwachten ze waarschijnlijk ook dat wij het toernooi winnen", vervolgt de doelman, die een Surinaamse opa heeft. "Maar nu zie ik vooral trots. Het is een gekkenhuis op straat. o ver is het nog lang niet, maar Vaessen weet wel wat er gaat gebeuren als Suriname het WK haalt. "Het wordt dan een volksfeest. Vijftig jaar na de onafhankelijkheid in 1975. Alsof het zo moet zijn."