Fan van F.C. Groningen
Nieuws

FC Groningen aanvalster Renée Huizinga werd na botsing beperkt in haar leven.

Renée Huizinga keert na maanden van herstel voorzichtig terug naar het voetbalveld. De aanvalster van FC Groningen raakte eind maart bij een ongelukkig voorval met de scheidsrechter in een hersenschudding en kreeg klachten die lijken op een whiplash. Een lange periode had ze geen idee of haar lichaam volledig zou herstellen.

Tijdens de wedstrijd tegen Jong AZ ging het mis. Huizinga zorgde eerder in de wedstrijd voor de 1-0 met een hoekschop, maar kwam later in een felle botsing met scheidsrechter Hans Neutel.

Renée Huizinga

In het Dagblad van het Noorden blikt ze terug "Het was me ook een klap. Ik heb in mijn werk wel eens vaker een lichaam tegen me aan gehad, als iemand zijn evenwicht verliest. Maar dit was totaal anders. Ik bleef ook even liggen. Het was zó'n enorme dreun."

Huizinga speelde eerste nog door maar na een minuut of 15 liet ze zich toch maar wisselen. "Toen gingen de stadionlampen aan, dat kon ik niet verdragen. Ik dacht: dit kon wel eens een hersenschudding zijn." zei ze.

Ze probeerde nog wel haar werkzaamheden in de gehandicaptenzorg voort te zetten maar haar klachten werden erger en erger . "Ik heb nog bijna een maand door geploeterd op mijn werk. Toen ging het echt niet meer. Eind april heb ik alle stekkers eruit getrokken. Ik werd misselijk, had last van de lampen op mijn werk, kon geen gesprekken meer voeren, kon al die prikkels niet meer verdragen. Ik kon me niet eens meer herinneren wat ik de dag ervoor had gedaan. Ik werd heel erg beperkt in mijn leven."

FC Groningen zorgde ervoor dat ze terecht kwam bij gespecialiseerde neuroloog van de KNVB. "Ik blijk een soort whiplash te hebben opgelopen bij de botsing. Daar in Zeist bleken mijn nekwervels schots en scheef te staan. Die hebben ze eerst rechtgezet. En sindsdien ben ik aan het revalideren."

Renee-Huizinga

 

 

De afgelopen maanden waren zwaar. "Dat heeft lang geduurd. Ik heb echt aan de onderkant gezeten en me afgevraagd of dit ooit weer goed zou komen." De aanvalster neemt de scheidsrechter niets kwalijk. "Hij deed het niet met opzet, al was het wel wat onhandig misschien."

Er is inmiddels voorzichtig positief nieuws. Huizinga is opnieuw aan het werk en heeft haar werkzaamheden in ieder geval weer opgepakt. "Er is daadwerkelijk verbetering." En daar ben ik tevreden mee. Het is ontzettend prettig om opnieuw met de meisjes op het veld te spelen. Het gaat nu voorzichtig de juiste richting op. "Het is nu afwachten hoe mijn lichaam zal reageren op die inspanningen."

De start van de competitie van FC Groningen op 29 augustus is nog te vroeg. Huizinga is van plan om later dit najaar haar terugkeer te kunnen maken. "Als alles volgens plan verloopt, hoop ik over twee maanden beschikbaar te zijn voor een wedstrijd."

Bron: Dagblad van het Noorden