
FC Groningen verwacht dat Etienne Vaessen komend weekend 'gewoon' kan spelen tegen Telstar. Algemeen directeur Frank van Mosselveld deelt deze informatie met het Dagblad van het Noorden. Vanwege de paspoortproblemen is Vaessen momenteel niet toegestaan om te trainen of te spelen voor Groningen.
Vaessen heeft momenteel geen werkvergunning, omdat hij een Surinaams paspoort heeft. De keeper van Groningen is niet de enige speler die dit probleem ondervindt. Internationals uit onder andere Indonesië en Kaapverdië zijn voorlopig niet toegestaan om deel te nemen aan het Nederlandse betaalde voetbal.
Van Mosselveld verwacht dat er snel een oplossing wordt gevonden. "We hadden al met Etienne afgesproken dat hij na zijn terugkeer van de interland met Suriname een paar dagen vrij zou krijgen, maar hij mag nu ook niet voor FC Groningen werken", zegt de bestuurder. "We hebben, samen met andere clubs die met hetzelfde probleem zitten, een advocaat in de arm genomen en verwachten dat Vaessen binnen enkele dagen zijn werkvergunning heeft en dat hij dus zaterdag tegen Telstar zou kunnen spelen."
Daarmee zou het probleem nog niet helemaal opgelost zijn. Vaessen is namelijk zijn Nederlandse paspoort kwijt door zijn vrijwillige naturalisatie tot Surinamer. Van Mosselveld laat weten dat de advocaat ook voor die kwestie een oplossing zoekt. "Maar dat is complex en neemt waarschijnlijk wat meer tijd in beslag", aldus de Groningen-directeur.