Tijdens de zoektocht naar aanvallende spelers heeft FC Groningen haar focus gelegd op Younes Taha. De 22-jarige aanvallende middenvelder, die ook in staat is om als vleugelaanvaller te spelen, is op dit moment actief bij FC Twente. FC Groningen vroeg vorig seizoen of Taha bereid was om over te stappen, maar destijds wilde de Marokkaan voor zijn mogelijkheden bij FC Twente gaan.
In 2023 haalden de Enschedeërs hem voor ongeveer een miljoen euro van PEC Zwolle, waar Taha met veertien doelpunten een cruciale bijdrage leverde aan de promotie van de Zwollenaren naar de eredivisie. Taha was daarvoor actief bij FC Volendam. Als jeugdspeler speelde hij voor De Volewijckers, DWS en VPV Purmersteijn.
Taha is geen vaste basisspeler bij FC Twente. In zijn debuutseizoen speelde hij twintig wedstrijden, meestal door invalbeurten. Het afgelopen seizoen was voor hem een teleurstelling, toen hij in september vorig jaar zijn been brak en zeven maanden lang aan de kant stond. FC Twente-coach Joseph Oosting stelde de aanvaller in het laatste seizoen nog negen keer op.
Taha staat deze zomer open voor een (tijdelijke) nieuwe club in de hoop op speeltijd, en dat zou zomaar FC Groningen kunnen zijn. Afgelopen week gaven de Groningers aan dat ze geïnteresseerd zijn in Taha bij FC Twente, wat technisch directeur Jan Streuer van de club al aan Tubantia bevestigde. sc Heerenveen zou eveneens belanstelling hebben voor hem.
In het geval van FC Groningen is de belangstelling te begrijpen, aangezien een transfer van Luciano Valente, die Feyenoord graag wil inlijven, al wekenlang in de lucht hangt. Taha en Valente kunnen ook goed worden vergeleken op basis van hun speelstijl en positie. Taha heeft baat bij zijn technische vaardigheden, kan op verschillende posities voorin uit de voeten en weet naast het scoren ook assists te leveren.
Marouane el Idrissi, de zaakwaarnemer van Taha, geeft aan dat FC Groningen daadwerkelijk interesse heeft in de Marokkaanse aanvaller. ‘Younes is een unieke speler en dit zou zijn seizoen moeten zijn. Hij streeft ernaar om succesvol te zijn bij FC Twente, maar dan moeten de club en vooral de technische staf er ook op een positieve manier over nadenken. Anders is FC Groningen ook een schitterende club waar hij zich kan laten zien.
Frank van Mosselveld, de directeur van FC Groningen, beschouwt Taha als 'een boeiende speler', maar wil geen namen noemen voordat er nog geen afspraken zijn gemaakt.
Bron: RTV Noord