De inmiddels 38 jarige Michael de Leeuw heeft besloten te stoppen met betaald voetbal. De voormalige speler van de Trots van het Noorden gaat na deze zomer meelopen bij zijn oude werkgever om te kijken wat er in de toekomst voor hem weggelegd is. Nadat hij in 2021 terugkeerde bij FC Groningen zou er al een overeenkomst zijn dat hij iets in de jeugdopleiding van de FC zou gaan doen.
In een gesprek met de Leeuwarder Courant vertelde de Leeuw dat hij al een paar jaar zin had om te stoppen “Tijdens mijn tweede periode bij FC Groningen en daarna bij Willem II dacht ik er aan. Op een gegeven moment merk je dat het niet meer gaat lukken en je steeds vaker op de bank terecht komt. Dan weet je dat het einde in zicht is.”. Eerder dit seizoen werd dat besef steeds groter en daarom besloot hij dat dit zijn laatste jaar was als betaald voetballer.
Na de zomer gaat hij dus meelopen in de jeugdopleiding van FC Groningen "Er zijn zoveel functies binnen een voetbalorganisatie die wij als voetballers niet kennen”, weet hij. "Ik denk dat het een heel interessante zoektocht wordt om erachter te komen wat ik wil gaan doen en wat bij mij past. Ik heb weliswaar een commerciële opleiding gevolgd en een hbo-module management gedaan, maar waar liggen mijn krachten buiten het voetbal nou écht?”
Gisteravond speelde SC Cambuur de laatste wedstrijd van het reguliere seizoen en daarna hoopt De Leeuw zijn carrière op een mooie manier af te sluiten in de play-offs die maandag a.s. beginnen met een uitwedstrijd tegen FC Den Bosch. "Het zou fantastisch zijn om met Cambuur te promoveren naar de eredivisie”, beseft hij "Het is mijn doel om daar de komende weken een steentje aan bij te kunnen dragen. Het zou toch wat zijn als ik dan in de finale de winnende maak?”
Hij zei ook "Ik kijk met trots terug op mijn spelerscarrière. Het meest trots ben ik denk ik op mijn periode bij FC Groningen. Dat is de club waar ik het meeste succes heb gehad en waar ik mijn beste vorm heb behaald. "Maar het mooie is: elke club, BV Veendam, De Graafschap, FC Groningen, Chicago Fire, FC Emmen, Willem II, SC Cambuur heeft bijgedragen aan de speler die ik ben geworden."
Michael de Leeuw die zich inmiddels in het noorden heeft gevestigd en dat is leuk voor zijn vrouw want haar ouders wonen in Zuidlaren. "Het voetbal heeft me veel gebracht. Want wie had vroeger gedacht dat ik me als Brabander in Groningen zou gaan vestigen en daar een gezin zou stichten? Nou, ik in ieder geval niet hoor. Maar zie hier: ik heb het er zeer goed naar mijn zin en ken inmiddels veel mensen. Het noorden van Nederland ligt mij wel. Ik voel me hier thuis en zeer welkom."
Michael de Leeuw speelde 171 wedstrijden voor FC Groningen en scoorde daarin 61 keer.